З якої шкіри шиють взуття

Купуючи взуття, багато хто навіть не замислюються, з якої шкіри вона виготовлена. Ця інформація стосується не простої цікавості, а несе практичну мету. Адже кожен з видів має різними властивостями, достоїнствами і мінусами, терміном експлуатації. Від виду шкіри буде залежати, як довго взуття збереже свій первісний вигляд.
Різновиди шкіри
Натуральна шкіра – це сировина, отримана з шкур тварин. Виготовлення шкіряного взуття – стародавнє майстерність, яке з'явилося в епоху зародження людства. Кожна тваринна шкура унікальна, володіє певною структурою і відтінком, тому взуття має різні властивості.
Кожен з видів шкіри, який використовують для виробництва взуття, відрізняється особливостями і відноситься до певного цінового сегменту.
Свиняча шкіра
Належить до категорії найдешевшою і затребуваною для виготовлення взуття. Свиняча шкіра не така довговічна, ніж інші види, має значну товщину. Таке взуття швидко підлягає зносу. Головний плюс свинячої шкіри – низька вартість.
Шкіра ВРХ
Застосовується для виробництва взуття, середній за ціною. У взуттєвій індустрії використовують сировину від корів і телят. Ці два види відрізняються міцністю і експлуатаційними якостями. Коров'яча шкіра більш щільна, але може мати пошкодження, які тварина набуває в ході життя. Дефекти малопомітні, але є практично на будь взуття.
Шкіряні чоловічі кеди і сліпони мають гладку і рівномірну поверхню, без дефектів та пошкоджень. Такий вид шкіри користується великою популярністю у взуттєвій індустрії. Однак міцність телячої шкіри на порядок нижче, ніж шкіри корови.
З телячої шкіри роблять взуття, але і ремені, меблеву оббивку, сумки. Така шкіра стійка до зносу, з часом на ній не з'являться дрібні тріщини і заломи на вигині. Телячу шкіру обробляють двома методами – хромовим або рослинним дубленням.
Щодо віку теляти розрізняють кілька типів шкіри:
- Склізок. Шкіра телят у період до народження. Шкіра товщиною близько 1 мм
- Опойок. Шкіра новонароджених телят віком до 6 місяців. Такі телята отримують ще молоко матері, тому їх шкіра ніжна і тонка. Опойок – найбільш цінний вид шкіри для взуття. Його товщина 0,5-1,4 мм
- Выросток. Шкіра телята від 6 до 12 місяців, товщиною не більше 1,6 мм. Шкіра жорстка і еластична.
- Яловка. Шкіра від молодого бичка товщиною до 50 мм. В процесі виготовлення взуття шкіра розпилюється на шари.
- Бичина. Шкіра дорослих тварин, потовщена і груба. Володіє найвищою міцністю і стійкістю до зносу.
Овеча шкіра
Її застосовують найчастіше для отримання модельного взуття. Шкіра має м'яку ніжну текстуру, і вкрай чутлива до погодних умов. Овеча шкіра не підійде для щоденної шкарпетки і вимагає дбайливого догляду.
Шкіра змії і крокодилів
Застосовується тільки для виробництва ексклюзивного взуття. Шкіра коштує дорого, а відповідно і взуття являє Преміум сегмент. Взуття зі шкіри змії і крокодили, як правило, роблять вручну, тому кожна пара – унікальне твір майстра. Природно, таке взуття не підійде для повсякденного носіння.
Підбір шкіряного взуття
Взуттєва індустрія пропонує кілька типів взуття.
Гладка шкіра
Матеріал піддають шліфуванню й надалі наносять на неї кілька шарів фарби. Окремі виробники використовують технологію незначного пигментирования. В результаті після шліфування шкіра набуває певний візерунок, ефектно приховуючи всі дефекти.
Тиснена шкіра
За допомогою певних інструментів на поверхню наносять малюнок. Тільки після цього шкіру покривають фарбою або лакованим покриттям.
Матова шкіра
Шкіру з гладкою поверхнею піддають нагріванню до заданої температури під пресом. Шкіра набуває штучний ефект розтріскування і потертості при обробці в сирому вигляді.
Зістарена шкіра
Отримують при нерівномірному покритті шкіри барвним пігментом.
Лакова шкіра
На шкіряну поверхню наносять кілька шарів поліуретану. Потім його полірують і покривають лаком. Окрему категорію становить ламінована шкіра, на поверхню якої під впливом підвищених температур наносять спеціальну плівку.
Замша
Замша і нубук - особливий вид оздоблення шкіри. Вони мають характерну ворсисту поверхню. Матеріали відрізняються неймовірною м'якість і еластичність.Туфлі та босоніжки із замші - ознака благородства і гарного смаку.