Як позбавитися від запаху взуття

Купуючи нове взуття, кожен хоче, щоб вона довше була привабливою. Але іноді виникає неприємний запах. Що зробити, щоб прибрати запах з взуття і повернути їй ошатний вигляд?
Як позбавитися від запаху взуття: народні методи
Вже не одне десятиліття в народі ходять методи, здатні прибрати з взуття сторонній запах.
Перший спосіб
Ватку змочують в оцті. Таким тампоном протирають все взуття з внутрішньої поверхні. Даний метод використовували ще наші бабусі і називали його найбільш ефективним способом усунення неприємного запаху. Головне в цьому питанні – не перестаратися, так як взуття може придбати їдкий запах оцту, який важко вивітрити.
Другий спосіб
На устілку взуття наносять кілька крапель олії лаванди і лимонного соку. Ці рідини володіють антибактеріальними властивостями і ефективно знищують неприємний запах. Крім того, сік лимона і лаванда надають взуття насичений аромат. Такий метод підійде тим, у кого немає алергії на цитрусові.
Третій спосіб
Даний спосіб широко поширений в армії. Його застосовували як метод, що запобігає проблеми з потовиділенням. Пакетики чаю укладають всередину взуття, а вранці дістають. Чай швидко і надійно вбирає сторонні запахи. Саме з цієї причини в давнину чай транспортували на торгових кораблях, де не було інших продуктів, щоб він не ввібрав сторонні запахи.
Четвертий спосіб
Взуття засипають зсередини будь-якими засобами з високим рівнем гігроскопічності – активоване вугілля, присипка. Ці порошки швидко вбирають надлишки води – сприятливим середовищем для розвитку бактерій, що виділяють запах. Необхідно на ніч засипати в взуття засіб, а вранці прибрати. Якщо немає бажання довго возитися з очищенням черевика від присипки, можна помістити її в бавовняний мішечок.
П'ятий спосіб
Якщо за вікном морозна погода, можна виставити взуття на балкон. Якщо погода дощова і тепла, взуття поміщають в холодильник. При таких температурах бактерії швидко гинуть, а разом з ними – запах. Головна умова – перед тим, як відправляти взуття на мороз, необхідно прибрати з неї устілки.
Спосіб шостий
Цей спосіб – повна протилежність попередньому. Так як передбачає сушку взуття феном або на батареї. Попередньо з взуття слід прибрати устілки.
Спосіб сьомий
З стороннім запахом ефективно допоможуть впоратися листя шавлії або м'яти. Необхідно помістити рослини взуття на ніч. Можна застосовувати як свіжі, так і засушені листя. Їх можна загорнути в лляний мішечок.
Спосіб восьмий
Запах може бути пов'язаний не тільки з бактеріями, але і грибками. Якщо взуття довго перебувала в сирому місці або ретельно не прислухалася після дощової погоди, виникає запах цвілі. Його прибрати набагато складніше, ніж бактерії, але можливо.
Перш за все, взуття необхідно вимити розчином мила. Потім взуття дезінфікують (можна застосовувати хлорний розчин). Останній етап полягає у використанні нашатирного спирту і оцту. Розчином натирають взуття, виставляють на балкон.
Сучасні засоби
Якщо ви далекі від застосування народних засобів видалення неприємних запахів, сучасна індустрія пропонує спеціальні засоби для взуття:
- Спреї-дезодоранти. Їх випускають величезну кількість. Спреї діють на рівні молекул, знищуючи причину запаху.
- Хлоргексидин. Є сильним антисептиком і швидко вбиває бактерії. Протирати взуття розчином необхідно з усіх сторін, в тому числі і устілки. Після цього взуття поміщають в пакет приблизно на 5 годин, а потім добу просушують на відкритому повітрі.
- Фрешеры. Володіють протимікробними властивостями і широко популярні для усунення запаху кросівках.
- Устілки. Виробники взуття пропонують устілки з активованим вугіллям, проти плісняви, з льону.
Купуючи взуття, слід пам'ятати, що причину легше попередити, ніж усунути. Тому стежте за чистотою взуття, ретельно просушуйте її після дощу.