Шкіряна підошва: переваги та недоліки у повсякденному житті

Багато класичні туфлі і черевики з натуральної шкіри забезпечені шкіряними підошвами. У такого рішення є безліч переваг і недоліків. Які саме, розглянемо в цій статті.
Переваги підошви зі шкіри
Незважаючи на натуральність матеріалу, критиків шкіряних підошов не менше, ніж їх прихильників. З плюсів однозначно можна назвати елегантний і благородний вигляд шкіряної підошви, порівняно з аналогами з тканини або гуми. Однак багато хто стверджує, що така підошва буде привабливо виглядати тільки на нових черевиках. Відразу після перших разів шкарпетки на ній з'являється безліч подряпин і дефектів.
Поціновувачі класичної взуття стверджують, що шкіряні підошви роблять туфлі більш стриманими, строгими і елегантними. Тільки чоловічі шкіряні туфлі здатні підкреслити класичний стиль одягу. Однак строгий стиль також здатні підтримати тонкі підошви з гуми.
У питанні класики, звичайно, підошві зі шкіри немає рівних. Вона стане ідеальним доповненням офіційного образу – смокінга або фрака. У цій ситуації підошва повинна бути якнайтоншою.
Ще один аргумент на користь підошви зі шкіри – повітропроникність. На відміну від аналогів з гуми шкіра відмінно пропускає повітря. Але скептики кажуть, що з-за збільшеної товщини і коркової підкладки шкіра також не здатна пропускати повітря, як і гума.
Недоліки шкіряних підошов
Що стосується мінусів підошов з шкіри, тут розбіжностей в рази менше. Головний недолік – чутливість і вразливість шкіри до зносу, підвищеної вологи, солі і лугів. Шкіра не тільки намокає, але і здатна повністю промокнути. Після сильного намокання і неправильного просушування натуральна підошва деформується.
Щоб запобігти неприємні наслідки, підошву, яка контактує з поверхнею землі, обрамляють кантом з гуми. Таку процедуру виконують у взуттєвій майстерні, і за добротні матеріали доведеться чимало доплатити. Окремі моделі взуття з шкіряними підошвами забезпечені кантом з гуми ще на виробництві.
Кант з гуми не тільки оберігає натуральну підошву від води, але і робить її більш стабільною. Це пов'язано з тим, що підошва з шкіри вкрай слизька на плитці, а гумовий кант здатний зробити її стійкою. Особливо це стане в нагоді працівникам офісних приміщеннях, де часто підлоги покриті плиткою. Також не варто надягати таке взуття в ожеледь.
Окремий сегмент продукції представляють моделі з підошвою з гуми і натуральними вставками. Комбінований варіант точно не дасть нозі «дихати».
Тому перед покупкою потрібно переконатися, що основна підошва виконана з шкіри, а не з гуми. Варто пам'ятати, що від ходьби по мокрому асфальту шкіряне взуття не втратить своїх якостей і не постраждає. Інша ситуація з регулярною ходьбою у такому взутті в сльоту або мокрий сніг. Замість гумового канта шкіряне взуття можна захищати методом жирування спеціальними засобами і маслами.
Наступний мінус підошви зі шкіри – низька стійкість до зношування. Але тут все залежить від якості виробництва. Дорогі моделі зношуються значно повільніше, ніж дешеві. Часто в дорогих туфлях і черевиках використовують кілька шарів шкіри (2 або 3), що робить їх більш довговічними. Підошва з шкіри зношується, в першу чергу, на шкарпетках. Тому туди встановлюють спеціальні металеві набійки.
Ще один недолік натуральної підошви – висока вартість. Проте основа з гуми високої якості коштує не дешевше. Ціна підошви зі шкіри залежить від країни виробництва, технології виготовлення і сировини. Але в середньому підошви зі шкіри обійдуться дорожче, ніж гумові або синтетичні аналоги.